Naše SPOLEČNÁ-STŘÍBRNÁ-CESTA…

Do ústeckého kraje vezeme cennou stříbrnou medaily, ale také dvě individuální ocenění.

Do All-stars týmu turnaje se do šesti nejlepších hráček turnaje dostaly 2 naše hráčky. Tereza Bučková z VK Jirkov (nejvíce bodující hráčka turnaje) a Tereza Mouchová z Volejbal Ústí (nejlepší smečařka turnaje)….Na republikovém MČR krajských reprezentací v Plzni (Memoriál M.Kafky) vedla naše cesta do finále přes: SEMIFINÁLE

Tady jsme se utkali s krajským výběrem KCM Praha. Byl to skvělý zápas, plný dramatických výměn, skvělých individuálních výkonů, zápas prošpikovaný silnými emočními linkami, zápas v bouřlivé divácké kulise… Bitva z prvního setu byla asi vrcholem našeho herního výkonu v celém turnaji. Odvraceli jsme tuším 2 setboly, abychom nakonec vyhráli 30:28.Ve druhém setu jsme začali špatně a museli dotahovat. Vyrovnali jsme sice hru, ale bodové manko se nedařilo stahovat. Za stavu 11:17 vysílám na servis T. Grusovou. Ta na servisu předvede nejen kvalitu, ale plní i taktické pokyny spojené s jejím podáním. Vážeme na to naší předem připravenou obranou variantu a vychází nám to. Soupeř nemůže přijmout, když se mu to podaří, tak ubráníme a hned skládáme…Náskok soupeře je pryč a náš TÝM jede na vlně, a to rovnou do finále, protože i ve druhém setu porážíme KCM Praha, tentokráte poměrem 25:21. Bylo to pro všechny hráčky na palubovce mimořádně vyčerpávající utkání, které svou dramatičností a vyrovnaností nadchlo všechny diváky…..Ve druhém semifinále KCM Olomouckého kraje poráží KCM Středočeského kraje, a tak karty pro souboje o medaile jsou rozdány. V boji o bronz vítězí po dramatickém boji KCM Praha… Tento tým opravdu vydřel bronz. Zápas s námi je stál dost sil a v boji o bronz se proti nim postavila kvalita družstva KCM Středočeský kraj. Viděl jsem jejich čtvrtfinálový zápas s KCM Karlovarský kraj a obrat, který předvedli ve třetím setu, to byla též presentace mimořádné herní kvality….FINÁLEI přes porážku 2:0 (-19, -21) jsme finále zvládli velmi dobře. Klíč k vítězství byl celkem jasný. Kvalitně servírovat, odtlačit útok soupeře co nejdál od sítě a ubránit Míšu Remešovou na síti + hrát dobře na přijmu a agresivně i chytře útočit…Míša byla onou rozdílovou hráčkou a i ona se po zásluze dostala do All-stars turnaje… (spolu s ní ještě: Bydžovská Magdaléna-nejlepší nahrávačka, Šimonová Anna-nejlépe podávající hráčka, Vlková Zuzana-nejlépe přihrávající hráčka). Užili jsme si FINÁLE, byla to dobrá hra…. Vítěznému KCM Olomoucký kraj gratulujeme. Gratulujeme pořadatelům do Plzně za skvěle zorganizovaný turnaj…Naše víkendové dobrodružství nese stříbrný lesk VÝSLEDKU, ale podstatná zůstává CESTA……..Na té jsme v našem KCM (v DRUŽSTVU i v PROJEKTU) odvedli poctivý kus práce. VŠICHNI !!! Poděkování proto patří všem hráčkám, které po dobu 6 měsíců v KCM pracovaly na srazech, všem klubovým trenérům a všem rodičům. Děkuji všem trenérským kolegům, kteří se aktivně zapojili do PROJEKTU KCM, děkuji trenérským kolegům, mým asistentům u družstva KCM (J.Handl z VK Jirkov a F.Anton z VK Šanov Teplice) a naposledy děkuji J. Králíkovi z Volejbal Ústí nad Labem, z.s., který na tomto turnaji působil v rolích: řidič mikrobusu, režisér a kameraman živých přenosů utkání, zdravotník, kustod a druhý asistent trenéra…Budu si přát, abychom naši CESTU KCM neopouštěli. Abychom po ní kráčeli dál, v maximálním počtu lidí, kteří milují volejbal a VĚŘÍ na poctivou práci…